ایلان ماسک، سبب افزایش قیمت بیت کوین و جبران ۳۸۷ میلیون دلار، کسری می شود

پس از اینکه ایلان ماسک “بیت کوین” را به بیوگرافی توییتر خود اضافه کرد، قیمت ها بیش از ۱۵٪ افزایش یافت و کسریها از بین رفت.

برای ایلان ماسک، که بیزاری او نسبت به فروش استقراضی به جایی رسید که بر چکش میولنیر بکوبد، میلیون ها ضرر ناشی از کسری، پس از تغییر بیوگرافی توییتر مدیر عامل تسلا، به “بیت کوین”، باید احساس کرد که کریسمس و روز تولدش یکی شده است.

همین افزودن یک کلمه باعث شد که قیمت بیت کوین به بالاترین سطح ۱۰ روزه یعنی ۳۸،۰۲۰ دلار افزایش یابد و منجر به از بین رفتن کسری ۳۸۷ میلیون دلار در مبادلات عمده از جمله Binance ، Bitfinex ، BitMEX ، ByBit ، Deribit ، FTX ، HuobiDM و OKEx شد.

رهبر بازار ارزهای رمزنگاری شده در زمان انتشار، ۳۷۳۹۰ دلار معامله می شود، که بیش از ۱۵ درصد سود از پایین ترین قیمت ۳۲،۰۰۰ دلار در جلسه صبح اروپا را نشان می دهد.

به گفته ارائه دهنده اطلاعات Coinalyze، تسویه کسری امروز، بزرگترین تسویه از ۲ ژانویه است که صرافی ها کسری به ارزش ۵۷۵ میلیون دلار بستند.

بسته شدن اجباری موقعیت های کسری، هنگامی اتفاق می افتد که قیمت، بالاتر از یک آستانه ی از پیش تعیین شده حرکت می کند، و به این ترتیب موتور تسویه موقعیت ها را “آماده حمله می کند” یا می بندد. یک فشار کوتاه مدت عظیم مانند این، اغلب فشار رو به بالا بر قیمت ها دارد و منجر به یک حرکت صعودی می شود.

بازار نزولی بود

داده ها حاکی از آن است که اوایل روز دوشنبه بازار نزولی (خرسی) بود و برخی از ناظران پیش بینی کاهش قیمت را داشتند، این امر به لطف افزایش جریان ورودی به مبادلات است.

با این حال، احساسات پس از اینکه ایلان ماسک توییتر خود را تغییر داد و توئیت کرد”با نگاه به گذشته، این امر اجتناب ناپذیر بود.” به شدت صعودی شد. مدیر عامل تسلا و اسپیس ایکس، که انزجار خود نسبت به فروش استقراضی را پنهان نکرده است، ممکن است قصد نداشته باشد که این تسویه ها را ایجاد کند، اما ممکن است پس از مشاهده تاثیر تغییر بیوگرافی توییتر خود، جشن گرفته باشد.

برای مستند کردن اشاره آشکار ایلان ماسک به ارز رمزنگاری پیشرو، F2Pool، که در حال حاضر بزرگترین استخر استخراج با قدرت هش است، جدیدترین توییت خدای فناوری را در بلوک بیت کوین ۶۶۸،۱۹۷ تعبیه کرده است.

جستجوی “بیت کوین” در گوگل (یک واحد سنجش میزان گستردگی علاقه) پس از تأیید ایلان ماسک از ارز رمزگذاری شده بیت کوین، افزایش یافت. باید دید که آیا افزایش علاقه، به خرید بیشتر و افزایش قیمت بیشتر منجر می شود.

Vishal Shah، تریدر گزینه ها و بنیانگذار بورس مشتقات Alpha5، به CoinDesk گفت: “من تصور می کنم که مجلس ایالات متحده، تلاش خواهد کرد تا هضم اخبار را دنبال کند.” “به طور معمول، چنین مواردی با پاسخ خاموش تری روبرو می شوند. اما با توجه به پس زمینه، من فکر می کنم برای پیگیری می تواند آماده باشد.”

بنابراین بیت کوین به دنبال مسیر درست است، و یک روند نزولی دو هفته ای را در نمودار روزانه داشته است. مقاومت در سطح ۴۰،۱۱۲ دلار (بالاترین سطح ۱۴ ژانویه) و پس از آن سطح روانشناختی ۴۲،۰۰۰ دلار دیده می شود.

نظرات کاربران