XRP بیشترین سود یک روزه در ۳ سال گذشته را در یک حمله خرید هماهنگ ثبت کرد

Jehan Chu، یکی از بنیانگذاران و مدیران شرکت Kenetic Capital، به CoinDesk گفت: “گروه های پامپ ارزهای دیجیتال سنتی، توسط WallStreetBets تکثیر و قانونی می شوند.”

XRP (ارز دیجیتال ریپل) روز شنبه در اقدامی مشابه پامپی که اخیراً در سهام غیر محبوب مانند GameStop مشاهده شده است، نیروی تازه ای گرفت.

بر اساس داده های CoinDesk 20، این ارز رمزنگاری شده، ۵۶٪ جهش کرد و به ۰.۵۰۹۴۴ دلار رسید تا بالاترین سطح از ۲۲ دسامبر را بدست آورد. این بیشترین درصد سود بدست آمده در یک روز از ۲۱ دسامبر ۲۰۱۷ بود.

افزایش دو رقمی قیمت احتمالاً توسط اعضای گروه تلگرامی به نام Buy & Hold XRP (+44.02%) (t.me/pumpxrp)، که از روز شنبه به وجود آمد، دامن زده شد. عضویت این گروه در ۲۴ ساعت اول، به سقف ۲۰۰۰۰۰ عضو تلگرام رسید و مجبور شد به یک کانال رسمی جدید با عنوان مشابه اما لینک متفاوت منتقل شود (t.me/pumpxrpofficial).

Jehan Chu، یکی از بنیانگذاران و مدیران شرکت Kenetic Capital، به CoinDesk گفت: “گروه های پامپ ارزهای دیجیتال سنتی، بوسیله پامپ جمعیت به سبک WallStreetBets کپی و قانونی می شوند و اکنون نگاه سوزان خود را از دوج کوین (dogecoin) (DOGE, +37.76%) به ریپل می گردانند”.

تاکتیکهای کلاسیک پامپ و دامپ برای ارزهای رمزنگاری شده خصوصاً ریپل که دارای یک ارتش قوی پیروان است چیز جدیدی نیست. با این حال، ممکن است روحیه آنها توسط گروهی از معامله گران روزانه آماتور مستقر در یک فروم در Reddit به نام WallStreetBets افزایش یافته باشد، که اخیراً یک حمله خرید هماهنگ به Gamestop، خرده فروش بازی های ویدئویی، را آغاز کرد و باعث ایجاد یک شورت اسکوئیز و وارد آوردن خسارات سنگین به صندوق های تامینی شد.

هدف شورت اسکوئیز هفته گذشته، یعنی GameStop (GME)، تقریباً ۴۰۰٪ افزایش داشت که در ادامه افزایش ۸۳ درصدی هفته قبل بود و توجه ناخواسته ناظران را به خود جلب کرد. در همین حال، ارز رمزنگاری شده مبتنی بر میم دوج کوین، در روز قبل از پامپ قیمت ریپل ، ۸۰۰٪ افزایش یافت. این داده ها حاکی از آن است که تاکتیک های خرید دسته جمعی پس از دموکراتیزه کردن بازارهای قدیمی، در حال بازگشت به جایگاه خود هستند.

باید دید آیا اعضای گروه Buy & Hold XRP با در اختیار داشتن ارز رمزنگاری شده، وفادار به عنوان گروه می مانند یا خیر.

در زمان انتشار، XRP در حال تغییر وضعیت نزدیک به ۰.۴۵ دلار است. افزایش قیمت، بخش قابل توجهی از افت را از ۰.۵۵ به ۰.۲۰ دلار که پس از طرح دادخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در مورد شکایت از آزمایشگاه های ریپل در اواخر دسامبر مشاهده شد، جبران کرد.

برچسب‌ها:,

نظرات کاربران